ОНЛАЙН-ЗАПИС ДЛЯ СТУДІЇ НА МЕТРО ГОЛОСІЇВСЬКА
Ми відкрили другий філіал студії “5 масажів” на метро Голосіївська і створили зручну... Читати далі
вул. Наталії Ужвій 12
Голосіївський проспект 70, оф. 334
Протрузія є першим етапом розвитку і формування міжхребцевої грижі. Відрізняється вона від грижі тим, що фіброзне кільце не розірване.
Чи можна робити масаж при протрузіях? Можна і навіть потрібно. Масаж слабкої або середньої сили сприяє розслабленню м’яких тканин, що оточують диск. Покращує циркуляцію крові та відновлює якісне живлення структури диска.
Призначати будь-які медикаменти або процедури, включно з масажем і мануальною терапією, може тільки лікар. Нижче ми дамо відповіді на основні запитання про протрузії, грижі та лікувальний масаж.
Міжхребцевий диск забезпечує рухливість хребців за допомогою міцного та еластичного прошарку між хребцями. Він зменшує вплив навантажень і коливальних рухів, що постійно виникають у процесі життєдіяльності. Він забезпечує сприятливі умови для роботи хребта і всього організму. Якщо міжхребцевий диск випинається без розриву стінки і не може повернутися в попередній стан – утворюється протрузія.
Виникненню протрузій сприяють дегенеративно-дистрофічні процеси. Основною причиною розвитку дегенерації є порушення процесів обміну живлення міжхребцевого диска. Своєю чергою, порушенню процесів обміну в диску сприяють такі чинники:
Найпоширенішими симптомами протрузії міжхребцевих дисків є:
Якщо Ви спостерігаєте подібну симптоматику, то не варто відкладати візит до лікаря. Своєчасна МРТ-діагностика підтвердить або спростує наявність протрузій. А вчасно розпочате лікування протрузій міжхребцевого диска збільшить Ваші шанси на одужання.
Традиційне лікування протрузії диска, залежно від симптомів, передбачає призначення протизапальних, нестероїдних знеболювальних і протизапальних лікарських препаратів. У разі протрузії диска великого розміру застосовується хірургічне лікування.
Основними методами лікування є:
За допомогою лікувального масажу легкої та середньої інтенсивності можна повністю прибрати напругу з ураженої ділянки. Зробити м’язи теплими, м’якими та еластичними. Спазм м’язів ускладнює надходження крові до міжхребцевого диска. Через це він недоотримує необхідні поживні речовини. Результат – диск починає повільно руйнуватися.
Запускаючи рух крові у зворотному напрямку, фахівець зупиняє дегенеративно-дистрофічні процеси. Нормалізує надходження поживних речовин до диска
Процедура спрямована на відновлення працездатності пацієнта і зняття спазму. Це означає, що протипоказані будь-які жорсткі методи: тільки легкий щадний режим.
Больовий синдром і запалення знімають медикаментами, а тільки після цього проводять лікувальний масаж.
Якщо почати проводити курси масажу до зняття запалення і набряку, то процедура може погіршити становище хворого. Цілком імовірним результатом неправильно обраного часу і техніки проведення є розвиток протрузії до грижі.
Масаж має приносити задоволення і розслаблення. Якщо під час процедури виникає дискомфорт, біль, підвищується температура, то потрібно негайно повідомити лікаря про зміни у своєму стані.
Вибір техніки залежить від лікаря. Він спирається на стан пацієнта та індивідуальні особливості. Масаж у разі протрузії міжхребцевих дисків має загальнозміцнювальний характер. Це один із компонентів комплексного лікування протрузії диска.
Одним тільки масажем можна домогтися гарних результатів, але цього не завжди достатньо. Процедура дає можливість організму самовідновлюватися – решта залежить тільки від вас.
Важливо локалізувати причину розвитку протрузій і працювати над її усуненням.
Користь від масажу незаперечна, але у випадку з протрузіями є допоміжною функцією. Бережіть себе і будьте здорові. Якщо у вас залишилися питання або ви хочете звернутися за консультацією до фахівця, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.
Ми відкрили другий філіал студії “5 масажів” на метро Голосіївська і створили зручну... Читати далі
Ціни на квіти в ці дні зростають у ціні, а ми навпаки робимо... Читати далі
Масаж здавна вважається основою здоров’я та краси людини. Це процедура, яка не лише... Читати далі