вул. Наталії Ужвій 12
Голосіївський проспект 70, оф. 334

(097) 055-22-00

Міжхребцеві протрузії: що це і як допомагає масаж

Протрузія є першим етапом розвитку і формування міжхребцевої грижі. Відрізняється вона від грижі тим, що фіброзне кільце не розірване.
Чи можна робити масаж при протрузіях? Можна і навіть потрібно. Масаж слабкої або середньої сили сприяє розслабленню м’яких тканин, що оточують диск. Покращує циркуляцію крові та відновлює якісне живлення структури диска.

Призначати будь-які медикаменти або процедури, включно з масажем і мануальною терапією, може тільки лікар. Нижче ми дамо відповіді на основні запитання про протрузії, грижі та лікувальний масаж.

Що таке протрузія диска

Міжхребцевий диск забезпечує рухливість хребців за допомогою міцного та еластичного прошарку між хребцями. Він зменшує вплив навантажень і коливальних рухів, що постійно виникають у процесі життєдіяльності. Він забезпечує сприятливі умови для роботи хребта і всього організму. Якщо міжхребцевий диск випинається без розриву стінки і не може повернутися в попередній стан – утворюється протрузія.

Причини формування протрузій

Виникненню протрузій сприяють дегенеративно-дистрофічні процеси. Основною причиною розвитку дегенерації є порушення процесів обміну живлення міжхребцевого диска. Своєю чергою, порушенню процесів обміну в диску сприяють такі чинники:

  • Особливості способу життя та умови праці (підйом і носіння важких предметів, знаходження у вимушеному положенні тривалий час);
  • Низький рівень гнучкості та еластичності в м’язах через відсутність щоденної зарядки;
  • Постійний стрес може призводити до хронічного спрямування м’язів у всьому тілі;
  • Травми і силові навантаження на хребет;
  • Захворювання та аномалії розвитку нервової системи;
  • Недотримання питного режиму. Низьке споживання води призводить до дегідратації диска;

Симптоми протрузії дисків

Найпоширенішими симптомами протрузії міжхребцевих дисків є:

  • Біль і дискомфорт у хребті;
  • Біль, що поширюється в кінцівки;
  • Оніміння, поколювання, слабкість у кінцівках;
  • Запаморочення, слабкість, втома;

Якщо Ви спостерігаєте подібну симптоматику, то не варто відкладати візит до лікаря. Своєчасна МРТ-діагностика підтвердить або спростує наявність протрузій. А вчасно розпочате лікування протрузій міжхребцевого диска збільшить Ваші шанси на одужання.

Методи лікування протрузій

Традиційне лікування протрузії диска, залежно від симптомів, передбачає призначення протизапальних, нестероїдних знеболювальних і протизапальних лікарських препаратів. У разі протрузії диска великого розміру застосовується хірургічне лікування.

Основними методами лікування є:

  • Медикаментозне лікування
  • Фізіотерапія і відновлювальні вправи
  • Лікувальні масажі, мануальна терапія
  • Хірургічне втручання – крайній метод, якого за можливості слід уникати (застосовується, коли протрузія має великі розміри або вже утворена грижа)

Чи допомагає масаж у разі протрузії міжхребцевих дисків

массаж при протрузиях

За допомогою лікувального масажу легкої та середньої інтенсивності можна повністю прибрати напругу з ураженої ділянки. Зробити м’язи теплими, м’якими та еластичними. Спазм м’язів ускладнює надходження крові до міжхребцевого диска. Через це він недоотримує необхідні поживні речовини. Результат – диск починає повільно руйнуватися.
Запускаючи рух крові у зворотному напрямку, фахівець зупиняє дегенеративно-дистрофічні процеси. Нормалізує надходження поживних речовин до диска

Коли не можна робити масаж при протрузії

Процедура спрямована на відновлення працездатності пацієнта і зняття спазму. Це означає, що протипоказані будь-які жорсткі методи: тільки легкий щадний режим.
Больовий синдром і запалення знімають медикаментами, а тільки після цього проводять лікувальний масаж.

Зняти запалення і набряк, а потім масаж

Якщо почати проводити курси масажу до зняття запалення і набряку, то процедура може погіршити становище хворого. Цілком імовірним результатом неправильно обраного часу і техніки проведення є розвиток протрузії до грижі.
Масаж має приносити задоволення і розслаблення. Якщо під час процедури виникає дискомфорт, біль, підвищується температура, то потрібно негайно повідомити лікаря про зміни у своєму стані.

Техніки масажу при протрузіях

Вибір техніки залежить від лікаря. Він спирається на стан пацієнта та індивідуальні особливості. Масаж у разі протрузії міжхребцевих дисків має загальнозміцнювальний характер. Це один із компонентів комплексного лікування протрузії диска.

восстанавливающие упражнения

Одним тільки масажем можна домогтися гарних результатів, але цього не завжди достатньо. Процедура дає можливість організму самовідновлюватися – решта залежить тільки від вас.
Важливо локалізувати причину розвитку протрузій і працювати над її усуненням.

  • Якщо ви багато перебуваєте в статичному стані – вставайте кожні 45 хвилин і робіть п’ятихвилинну розминку.
  • Намагайтеся уникати сильних навантажень на хребет – відпочивайте, якщо відчуваєте дискомфорт.
  • Робіть вправи, спрямовані на зміцнення корсета та м’язів спини. 15-20 хвилин щодня в поєднанні з масажами дають неймовірний результат. Буквально через тиждень ви почуватиметеся значно краще.

Користь від масажу незаперечна, але у випадку з протрузіями є допоміжною функцією. Бережіть себе і будьте здорові. Якщо у вас залишилися питання або ви хочете звернутися за консультацією до фахівця, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.