вул. Наталії Ужвій 12
Голосіївський проспект 70, оф. 334

(097) 055-22-00

Як стрес впливає на наш хребет

Малоймовірно, що сьогодні знайдеться людина, яка б не стикалася з поняттям стресу безпосередньо – сучасний ритм життя так чи інакше зводить нас зі стресом. Це і малорухливий спосіб життя, і нестача сну, проблеми в бізнесі, на роботі та навчанні. Як результат, ви відчуваєте не тільки психологічну важкість і дискомфорт, а й абсолютно реальні болі в спині. Так, саме стрес є однією з причин цього болю. Давайте розберемося чому.

Виникнення стресу

Скорочення м’язів – базова реакція на стрес, закладена в нас природою. А тому, що триваліший стресовий період, то гірший стан спини. Насамперед через тривалий спазм страждають навколохребцеві м’язи спини. Слід розуміти, що в тривалому скороченому стані напруження перебувають не тільки м’язи, а й прилеглі до них тканини. У підсумку відбувається перетискання спинномозкового нерва, а це й відкриває дорогу до всіх тих проблем, які турбують наших клієнтів. Причина в тому, що перетиснутий спинномозковий нерв не може повноцінно передавати імпульси туди, куди повинен (внутрішні органи, м’язи, кістки, суглоби).

боль в позвоночнике

Перетиснутий нерв – це ще півбіди, справжні проблеми починаються, коли біль стає циклічним. Біль у спині та м’язах, який посилюється, знижує не тільки бажання, а й можливість займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі та робити все те, що може знизити навантаження на хребет від стресу.

На жаль, більшість із нас звертається по допомогу лише тоді, коли рівень болю стає нестерпним. У такому разі без допомоги фахівця не обійтися.

Тріада профілактики стресу

упражнения снимающие стрессСпорт – мабуть, найкращий профілактичний засіб від стресу. Заняття спортом виділяють гормони радості (ендорфіни), які дають змогу зменшити психогенний біль у спині, що часто з’являється на тлі втоми й недосипання.

Розслаблювальний масаж, йога, плавання, прогулянки на свіжому повітрі. Усі ці види активної діяльності допомагають знизити навантаження, розслабити м’язи тіла і, як результат, знизити рівень фізичного стресу в організмі.

Здоровий сон. Написано десятки книг про те, коли варто лягати і коли вставати. Але абсолютно всі сходяться на думці про тривалість здорового сну – для дорослої людини цей показник становить 8 годин. І так, лягати краще до опівночі!

Як зрозуміти, що в мене стрес і пора на масаж

Перестаючи розслаблятися, ми всі стаємо схожі один на одного – втягується в плечі шия, постава (якщо вона є) змінюється на згорблену спину. Також класичним маркером є безсоння, часті прокидання вночі від некомфортних відчуттів у спині та відчуття постійної слабкості, безсилля. І, звісно ж, періодичні болі в спині в різних або одних і тих самих місцях.

Так, у мене стрес, що робити в такому разі

  1. Прийняти, що проблема існує і з нею потрібно впоратися зараз, будь-які перенесення “на потім” лише погіршать ситуацію.
  2. Почати змінювати свій спосіб життя. Зайнятися чимось, що вас надихає, менше часу проводити на робочому місці і намагатися наповнювати своє життя приємними подіями
  3. Записатися на масаж. Без 100% плану дій, щоденних спортивних тренувань і правильної дієти проблема не зникне сама собою. Наші фахівці не тільки зроблять грамотний антистрес-масаж, а й дадуть поради щодо харчування і вправ

Залишилися запитання, на які ми не відповіли? Зв’яжіться з нами і ми із задоволенням розповімо про це в нашому наступному матеріалі!

Також читайте докладніше про розслаблювальний антистрес масаж у студії “5 масажів”.